Android: nie można zalogować się do google account

Czasem zdarza się, że po zmianie ROM w telefonie nie można dodać konta google ponieważ występuje błąd, że użytkownik lub hasło jest błędne. Miałem taki przypadek na swoim Samsung Galaxy S I9000. Nie pomagało czyszczenie cache czy przywracanie factory settings. Na komputerze logowanie do google przebiegało poprawnie. Wszystko co radzili na forach robiłem ale nadal nie mogłem dodać google account w telefonie przez co byłem odcięty od Android Marketu/Google play.

Rozwiązanie
Przyczyną problemu okazało się 2-step verification (2-stopniowa weryfikacja logowania np. potwierdzana przez kod SMS). Po wyłączeniu na koncie google 2-step verification natychmiastowo udało się dodać google account w telefonie, a dzięki temu mieć dostęp do google play oraz synchronizacji kontaktów/kalendarza.

Jeśli nie chcemy wyłączać 2-step verification to należy wtedy wejść w opcje bezpieczeństwa konta google (przez przeglądarkę na komputerze), dodać nowe urządzenie i wygenerowane hasło dla nowego urządzenia wpisać jako hasło do konta google w telefonie (tj. moje konto -> logowanie się w google -> hasła aplikacji -> tam wybrać aplikację z pola rozwijalnego -> inna (własna nazwa) -> wybierz urządzenie (wybrać zgodnie z tym co chcemy, może to też być inne (własna nazwa)) -> klikamy wygeneruj). Po wpisaniu w telefonie loginu google i wygenerowanego hasła należy potwierdzić na stronie (gotowe), że operacja została wykonana. Telefon powinien się zalogować.

You can leave a response, or trackback from your own site.

2 comments

  1. Edi says:

    Niestety nic nie pomoglo… Zlikwidowanie dwu etapowej weryfikacji nic nie dalo, zrobienie nowego calkowicie konta nic nie dalo, nowe haslo, kasacja cashe, nic a nic… Ciagle pisze przy probie zalogowania ze.. Jest blad.. Nie można polaczyc sie z serwerem google.. Sprobuj ponownie później.. I tak w kółko.. Na innych urzadzeniach – tablet, PC, dziala be problemu. Dziala tez jak otworzę Chroma w telefonie i tam sie zaloguje to wszystko jest ok, ale jak chce bezposrednio z tel to ciagle ten sam błąd niemozliwosci polaczenia się z serwerem google..

  2. Xu says:

    HTC Wildfire S. android 2.3.5 podobny problem i to prawdopodobnie wersja systemu to trzyma tyle, że nie da się zalogować na konto inna nic @gmail.com
    ostatnio w aktualizacjach dużo przy zabezpieczeniach grzebali. może coś po… mylili? albo za… pomnieli?
    zrobię update i zobaczę co się stanie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Powered by WordPress | Designed by: NewWpThemes | Provided by Free WordPress Themes