Małe notebooki

Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się notebooki z matrcyą 8,9″ bądź 10″.  Na PCLAB pojawił się dość interesujący artykuł/test dotyczący właśnie takich małych przenośnych komputerków. Zainteresowanym polecam zapoznanie się z testem (link na samym dole).  W testach niestety zabrakło notebooka  Toshiba NB100-111 8,9″.

Zapowiedzi producentów dotyczące ceny takich notebooków u nas w Polsce nie mają żadnego odwzorowania (niestety). Na nowy rok jest zapowiedziana już nowa seria mini notebooków od MSI. Jednak każdy z tych mały komputerków ma jedną jak dla mnie wadę … to, że parametrami są właściwie identyczne pomijam. Chodzi o chipset 945 Express.  Jest to dość stary chipset i raczej nie jest on dostosowany wystarczająco pod takie low voltage procesory jak Atom. Intel już zapowiedział jakiś czas temu nowy chipset (nazwa kodowa Poulsbo) pod procesory Atom, który w porównaniu do poprzednika ma między innymi zużywać kilkakrotnie mniej energii (prądu).

Chyba warto poczekać jeszcze trochę aż te notebooki będą nieco tańsze oraz producenci zaczną sprzedawać je z nowym chipsetem. Może także zwrócą uwagę na sam sprzęt, bo tak naprawdę każdy z nich ma procesor Atom (nic w tym złego) oraz grafikę GMA 950 za wyjątkiem HP 2133 Mini-Note oraz Aristo seria Pico, a to znaczy,  że tak naprawdę to patrzymy na cenę (no i może wygląd) bo nie ma z czego wybierać jeśli chodzi o parametry.

Link: PCLAB – Test 11 netbooków od ASUS-a, MSI, NTT, HP, Acera, Samsunga i IComu

You can leave a response, or trackback from your own site.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powered by WordPress | Designed by: NewWpThemes | Provided by Free WordPress Themes